Kayıt Ol

Instagram Bot Takipçi Temizleme

Instagram Bot Takipçi Temizleme

Instagram’da bot takipçi temizleme nasıl yapılır? Merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. Binlerce takipçiye sahipseniz bunu manuel olarak gerçekleştirmenin ne kadar zor olacağını tahmin ediyorsunuzdur.

Bundan dolayı bir uygulama veya eklenti arayışına girmiş olabilirsiniz. Peki Instagram bot takipçileri temizleme için otomatik bir yöntem var mı?

Ne yazık ki böyle bir metod yoktur. Az sayıda takipçiniz varsa el ile teker teker silebilirsiniz. Ancak takipçiniz çok ise bu, uğraştırıcı bir yöntem olacaktır.

Instagram’da Bot Takipçi Nasıl Temizlenir?

Bazıları takipçi sayısını artırabilmek için bot takipçi almayı tercih eder. Kimileri ise böyle bir şey yapmamasına rağmen hesabına bot takipçiler gönderilir. Onun profilini spam filtresine sokmak isteyen rakiplerden biri bu şekilde bir hile yapmayı seçebilir. Böylece karşı tarafın sayfasına zarar vermiş olur. Çünkü bot takipçiler erişimi ve etkileşimi düşürür.

Instagram bot takipçi temizleme yöntemleri ile bu durumun üstesinden gelebilirsiniz.

Birkaç Arkadaşınızdan Yardım İsteyin

Şifrenizi verebileceğiniz kadar güven duyduğunuz kişilerle birlikte dönüşümlü olarak takipçi temizleme işlemi yapabilirsiniz. Paylaşımsız, takipçisiz, profil resimsiz hesapları ayıklayarak daha temiz bir takipçi listesine sahip olabilirsiniz.

Takipçileri birer birer silerken ara vermeye, bu işlemi tek seferde yapmamaya özen gösterin. Takip bırakma işlemini seri bir biçimde tekrarlamak hesabınızın algoritmalar tarafından cezalandırılmasına yol açabilir. Zira agresif hareketlerde bulunan hesaplar çeşitli yaptırımlara maruz bırakılır. (Yorum engeli, beğeni engeli, takip engeli ve buna benzer kısıtlamalar.)

Toplu Takipçi Silme Uygulamalarından Yararlanın

Sizi takip edenler hep bot hesaplardan oluşuyorsa, aktif takipçi oranı çok az ise onlardan da feragat ederek hepsini kökten temizleyebilirsiniz. Bunun için kullanabileceğiniz uygulamalardan bazıları şunlardır:

Follow Cop,

My Ghost Followers,

Mass Delete for Instagram,

IGExorcist,

Clean it Up,

Instant Cleaner- for Instagram,

Cleaner for Instagram Unfollow,

Cleaner for IG.

Instagram’dan Destek Talep Edin

Hesabınıza saldırı yapıldığını düşünüyorsanız Instagram’ın Yardım bölümünden yetkililerle iletişime geçmeyi deneyebilirsiniz. Geri dönüş alıp alamayacağınız kesin değildir fakat belki işe yarayabilir.

Instagram bot takipçi temizleme ile uğraşmak zorunda kalmayı istemiyorsanız, organik takipçi paketlerimizden yararlanarak hesabınıza değer katabilirsiniz.