Kayıt Ol
SMM Panel

SMM Panel

Neden Türk panelim? Bizi diğerlerinden ayıran yönlerimiz neler? Diye merak ediyorsanız, bu içeriği okuduktan sonra daha iyi anlayacak ve Türk Panelim’i tercih ettiğiniz için kendinizi şanslı hissedeceksiniz.

Profesyonel sosyal medya hizmetlerinin doğru adresi olan Türk Panelim, hesabını organik bir şekilde geliştirmek isteyenlerin çözüm noktasıdır.

Kusursuz Kalite

Türk Panelim’e göre kalite bir lüks değil, tam tersine her müşteri için bir zorunluluktur. Öte yandan kaliteli hizmet muhakkak pahalı olması gerekmez.

Bütün faaliyetlerine bu yaklaşımla yön veren Türk Panelim’in temelinde %100 müşteri memnuniyeti vardır.

Makul Fiyatlar

Uygun fiyatlandırma politikasıyla her bütçeye hitap eden Türk Panelim, piyasaya göre daha ekonomik ücretlerle hizmet sunar.

Satış Öncesi ve Sonrası Destek

Sipariş sürecinin ilk aşamasından başlayarak müşterileri memnun ayrılana kadar onların yanında olan Türk Panelim, 7/24 aktif teknik destek hizmeti verir.

Üst Düzey Güvenlik

Neden Türk Panelim? Sorusunun bir diğer cevabı ise tüm hizmetlerin yüzde yüz güvenli olmasıdır. Çünkü herhangi bir paketi satın alırken sosyal medya hesabınızın şifresini vermeniz gerekmez. Ayrıca gönderimler belli bir sistem dâhilinde, algoritmalara uygun olarak yapıldığı için hesabınızı riske atmaz.

Türk Panelim Neler Yapar?

Sosyal medya sayfalarınızı veya hesaplarınızı geliştirebilmek için gereksinim duyduğunuz bütün hizmetler Türk Panelim bünyesinde mevcuttur. Onlardan bazılarını şöyle sıralayabiliriz:

Takipçi Satın Al

Instagram’daki, Twitter’daki, Telegram’daki takipçilerinizi artırmak istiyorsanız bu paketlerimizden yararlanabilirsiniz. Organik, gerçek, aktif, telâfili ve Türk takipçilerle hesabınızın değerini artırabilirsiniz.

Beğeni Satın Al

Paylaşımlarınızı özenle hazırlıyor olmanıza rağmen bir türlü istediğiniz beğeni oranına ulaşmıyor mu? Öyleyse gönderilerinizi ön plana çıkarabilmek için beğeni paketlerimizi deneyebilirsiniz.

Her biri farklı, normal kullanıcıların gönderilerinizi beğenmesini sağlayarak etkileşim düzeyinizi yükseltebilirsiniz.

İzlenme Satın Al

Video, Reels, hikâye, canlı yayın, Youtube içerikleri için izlenme satın alımı yapabilirsiniz. Böylelikle içeriklerinizin daha fazla kişi tarafından görüntülenip ilgi görmesini sağlayabilirsiniz.

Youtube Abone Artırma

Kanalınızı yeni açtıysanız ya da mevcut kanalınızı biraz daha geliştirmek istiyorsanız bu paketlerimiz size hitap ediyor! Youtube abonelerinizi uğraşmadan, doğal yolla artırmak için bu paketlerimizi tercih edebilirsiniz.

Oku
Instagram Bot Takipçi Temizleme

Instagram Bot Takipçi Temizleme

Instagram’da bot takipçi temizleme nasıl yapılır? Merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. Binlerce takipçiye sahipseniz bunu manuel olarak gerçekleştirmenin ne kadar zor olacağını tahmin ediyorsunuzdur.

Bundan dolayı bir uygulama veya eklenti arayışına girmiş olabilirsiniz. Peki Instagram bot takipçileri temizleme için otomatik bir yöntem var mı?

Ne yazık ki böyle bir metod yoktur. Az sayıda takipçiniz varsa el ile teker teker silebilirsiniz. Ancak takipçiniz çok ise bu, uğraştırıcı bir yöntem olacaktır.

Instagram’da Bot Takipçi Nasıl Temizlenir?

Bazıları takipçi sayısını artırabilmek için bot takipçi almayı tercih eder. Kimileri ise böyle bir şey yapmamasına rağmen hesabına bot takipçiler gönderilir. Onun profilini spam filtresine sokmak isteyen rakiplerden biri bu şekilde bir hile yapmayı seçebilir. Böylece karşı tarafın sayfasına zarar vermiş olur. Çünkü bot takipçiler erişimi ve etkileşimi düşürür.

Instagram bot takipçi temizleme yöntemleri ile bu durumun üstesinden gelebilirsiniz.

Birkaç Arkadaşınızdan Yardım İsteyin

Şifrenizi verebileceğiniz kadar güven duyduğunuz kişilerle birlikte dönüşümlü olarak takipçi temizleme işlemi yapabilirsiniz. Paylaşımsız, takipçisiz, profil resimsiz hesapları ayıklayarak daha temiz bir takipçi listesine sahip olabilirsiniz.

Takipçileri birer birer silerken ara vermeye, bu işlemi tek seferde yapmamaya özen gösterin. Takip bırakma işlemini seri bir biçimde tekrarlamak hesabınızın algoritmalar tarafından cezalandırılmasına yol açabilir. Zira agresif hareketlerde bulunan hesaplar çeşitli yaptırımlara maruz bırakılır. (Yorum engeli, beğeni engeli, takip engeli ve buna benzer kısıtlamalar.)

Toplu Takipçi Silme Uygulamalarından Yararlanın

Sizi takip edenler hep bot hesaplardan oluşuyorsa, aktif takipçi oranı çok az ise onlardan da feragat ederek hepsini kökten temizleyebilirsiniz. Bunun için kullanabileceğiniz uygulamalardan bazıları şunlardır:

Follow Cop,

My Ghost Followers,

Mass Delete for Instagram,

IGExorcist,

Clean it Up,

Instant Cleaner- for Instagram,

Cleaner for Instagram Unfollow,

Cleaner for IG.

Instagram’dan Destek Talep Edin

Hesabınıza saldırı yapıldığını düşünüyorsanız Instagram’ın Yardım bölümünden yetkililerle iletişime geçmeyi deneyebilirsiniz. Geri dönüş alıp alamayacağınız kesin değildir fakat belki işe yarayabilir.

Instagram bot takipçi temizleme ile uğraşmak zorunda kalmayı istemiyorsanız, organik takipçi paketlerimizden yararlanarak hesabınıza değer katabilirsiniz.


Oku
Gerçek ve Bot Takipçi Nedir? Nasıl Alınır?

Gerçek ve Bot Takipçi Nedir? Nasıl Alınır?

Gerçek ve bot takipçi nedir? Sorusunun cevabını bilmek, hesabının erişim ve etkileşimini artırmak isteyen herkes için önemlidir. Kısaca söylememiz gerekirse; bot takipçi bilgisayar programıyla oluşturuan sahte, yapay hesaplardır. Gerçek (organik) takipçiler ise; aktif, normal kullanıcı profillerini ifade eder.

Gerçek ve Bot Takipçi Arasındaki Farklar

Takipçilerin bot mu yoksa gerçek mi olduğunu anlayabilmek için şu kriterlere dikkat etmelisiniz:

Bot takipçilerin profil resmi yoktur. Olsa bile genellikle tüm bot hesaplarda aynı veya benzer resimler kullanıldığı için sahte olduğu rahatlıkla anlaşılır.

Bot takipçilerin profilinde herhangi bir paylaşım bulunmaz veya spam paylaşımlar vardır.

Bot takipçiler kimseyi takip etmez ve takipçi listesi boştur. Ya da hep kendisi gibi bot hesapları takip eder, kendisini takip edenler de bot profillerden oluşur. (Zira sahte hesapların bilgisayar yazılımları sayesinde birbirini takip etmesi sağlanabilir.)

Bot takipçilerin düşüş oranı yüksektir ve silinme hızlı bir şekilde gerçekleşir. Fakat organik takipçilerde düşüş daha yavaş ve düşme oranı daha azdır.

Gerçek ve Bot Takipçi Nasıl Alınır?

Gördüğünüz gibi her iki takipçi türü arasında nitelik bakımından büyük farklılıklar vardır. Ancak SMM paneller, sosyal medya ajansları, paket satış siteleri üzerinden alım yapmak istediğinizde prosedürler aynıdır.

Şöyle ki;

Önce ilgili sitede bir üyelik oluşturun.

Hesabınıza girdikten sonra bakiye yüklemesi yapın. (Banka kartı, kredi kartı, EFT/havale ve bunun gibi ödeme yöntemlerinden biriyle siteye dilediğiniz miktarda bakiye yükleyebilirsiniz. İsterseniz deneme yapmak için az bir bakiye yüklemeyi tercih edebilirsiniz.)

Sonra takipçi kategorisini seçip paketlerden birine tıklayın.

Kullanıcı adınızı yazıp takipçi miktarını belirleyerek alım yapabilirsiniz.

Bazı takipçi paketlerinde düşüş riskine karşı telâfi imkânı olurken bazı paketlerde ise böyle bir seçenek sunulmaz. Buna dikkat etmelisiniz. Ayrıca gönderim başlama süresi (anlık/otomatik veya manuel), tahmini bitiş zamanı gibi ayrıntılara bakmalısınız.

Gerçek takipçi satın al paketleriyle hesabınızın değerini kat kat artırmak istiyorsanız Türk Panelim sizin için doğru tercihtir. Farklı ihtiyaçlara yönelik onlarca paket alternatifi arasından dilediğinizi seçerek güvenle sipariş verebilirsiniz. TikTok, Instagram, Telegram, Twitter ve dahası için sunduğumuz takipçi paketlerini hemen şimdi deneyin!

Oku
En Güzel ınstagram Reels ve Hikâye Fikirleri

En Güzel ınstagram Reels ve Hikâye Fikirleri

En güzel Instagram Reels ve hikâye fikirleri ile hesabınıza renk katmaya ne dersiniz? Hep benzer şeyler paylaşmaktan sıkıldıysanız bir de bu önerilerimize kulak verin.

Kurumsal bir hesaba sahipseniz pazarlama stratejilerinize ivme kazandıracak bazı eğlenceli fikirleri de burada bulabilirsiniz. Şimdiden bol etkileşimler!

En Güzel Instagram Hikâye Fikirleri

İşte takipçilerinizin beğenisini kazanacak, marka algınızı güçlendirecek en iyi Instagram Story fikirleri:

Müziklerden Yararlanın

Belirlediğiniz şarkının hikâyenizde çalmasını sağlayabilir, bu sayede mesajınızı daha derin anlamlara kavuşturabilirsiniz. Bunu yapabilmek için dilerseniz Spotify’ı kullanabilir, dilerseniz doğrudan Instagram uygulamasını kullanarak yapabilirsiniz.

Şöyle ki;

Uygulamayı açın.

Hikâye atma ekranına giriş yapın.

Sonra 'Müzik’ butonuna basın.

Listedeki müziklerden birini seçebilir veya 'Müziklerde Ara' düğmesine tıklayarak şarkı arayabilirsiniz.

El Yazısı Ekleyin

Yazı yazmak istediğiniz fotoğrafı seçip sağ üstteki kalem butonuyla devam edin. Muhtelif renkler ve şekiller ile kendi el yazınızı oluşturup fotoğraflarınıza renk katabilirsiniz.

Profesyonel Araçları Kullanın

En güzel Instagram Reels fikirleri etkili olsun istiyorsanız tasarım programlarından yardım alıp story paylaşımlarınızı ilgi çekici bir hâle getirebilirsiniz. Örneğin şu uygulamaları tercih etmeniz mümkün:

Insta size,

Mojo,

Adobe Spark,

Canva,

Over,

Story luxe…

4. Tarzınızı Hikâyenize Yansıtın

Story’lerinizin bütünlük içermesine dikkat edin. Paylaşımlarınız hesabınızın konsepti etrafında şekillensin. Bunu yaparken renk seçiminden yazı fontuna kadar her şeye önem verin.

5. Paylaşımlarınızı Süsleyin

Şu özellikleri kullanarak gönderilerinize renk katabilirsiniz:

Bağlantı,

Bana soru sor,

Anket,

Geri sayım,

Gifler,

Test,

Konum vb.

En Güzel Instagram Reels Fikirleri

Malum olduğu üzere Instagram Reels sayesinde 15-30 saniyelik videolar çekip yayınlayabiliyoruz. Kendinizi anlatmak için bu kadar kısa zamanınız varken onu iyi değerlendirmeniz gerektiği şüphesiz.

Bu noktada size yardımcı olabilecek bazı en iyi Instagram Reels fikirleri şöyle:

Çok İzlenen İçeriklere Ağırlık Vermek

İstatistikler şu içeriklerin daha fazla etkileşim aldığını gösteriyor:

Nasıl yapılır?

Mekân önerileri,

Yemek tarifleri,

Moda ve stil konulu paylaşımlar,

İlginç bilgiler,

Eğlenceli içerikler,

Dans videoları,

Kendin yap paylaşımları,

İndirim haberleri…

Keşfete Düşmek için En Güzel Instagram Reels Fikirleri

Sizin de Instagram’da konfor alanınızın dışına çıkma vakti geldiyse şu tavsiyelerimizi deneyebilirsiniz:

Kendinizi tanıtıp kim olduğunuzdan bahsedin.

İnsanlara çalışma ortamınızı gösterin.

Trendlerden geri kalmayın.

Sık sorulan sorulara Reels videolarıyla yanıt verin.

Küçük tüyolar paylaşarak insanlara işinizle veya farklı konularla alâkalı ipuçları verin.

Instagram hikâye ve Reels izlenmelerinizi artırmak için Türk Panelim’i tercih edebilir, organik izlenme paketleriyle bunu kolayca başarabilirsiniz.

Oku
YouTube Üzerinden Para Kazanma Yolları

YouTube Üzerinden Para Kazanma Yolları

YouTube video paylaşımını sağlayan bir sosyal medya platformudur. Günümüzde sosyal medya sadece popülerlik için değil içerikler üreterek para kazanmak için de kullanılıyor. YouTube üzerinde de Youtuberlar içerikler üreterek bu yolu kullanmakta. Tabi bu şekilde para kazanmak için bazı yolları kullanmamız gerekiyor. Bu yazımızda “YouTube üzerinden nasıl para kazanılır? “ hakkında konuşacağız.

YouTube da para kazanmanın şartlarından bahsedelim önce. YouTube kanalınızın 1 yıl içerisindeki izlenme süresi 4000 saatlik izlenme süresine ulaşmış olmalıdır. En az 1000 aboneye sahip olmalısınız. Bağlı bir AdSense hesabına sahip olmalısınız. Bu dört şart sağlandıktan sonra, içerik üreticilerinin YouTube’dan gelir elde etmesini sağlayan YouTube İş Ortağı Programı’na başvurarak süreci başlatabilirsiniz. Başvurunuz tamamlandıktan sonra kanalınız ve içeriklerini incelenerek para kazanma politikalarına ve topluluk kurallarına uyup uymadığınız kontrol edilecektir. Bu aşamayı da geçtiyseniz YouTube İş Ortağı Programı’na dahil olabilirsiniz. 

YouTube da para kazanma yolları ise şu şekildedir. Birinci yol reklam vererek reklamlardan para kazanabilirsiniz. Super Chats ve Super Stickers yolları ile para kazanabilirsiniz. Ürün satarak para kazanabilirsiniz. YouTube ile bir müzik kariyerine sahip olabilir ve bu yol ile de para kazanabilirsiniz. YouTube da iş kurabilir, markalar ile anlaşmalarla yaparak para kazanabilirsiniz. Ayrıca kanal üyelikleri ile de para kazanmak mümkündür. Bu ve bunun gibi onlarca yol bulunmaktadır. Tabi bu yolların işe yaraması için yüksek etkileşimlere sahip olmalısınız. YouTube görüntüleme satın al gibi hizmetlere FenomenYolunda.com üzerinden kolaylıkla ulaşabilir ve birçok hizmetten faydalanabilirsiniz. 

Oku
Instagram'da Hikayelerin Etkileşimini Arttırma İpuçları

Instagram'da Hikayelerin Etkileşimini Arttırma İpuçları

Instagram’da hikayelerin etkileşimini arttırma ipuçları bulunmakta olup, bu ipuçlarını kullanmak birçok açıdan Instagram kullanıcılarına fayda sağlamaktadır. Instagram’da paylaşılan hikayeler, aslında Instagram kullanıcılarının bir nevi referansları olup, bu yüzden paylaşılan hikayelerin çarpıcı bir güzellikte olması, daha kolay ve hızlı bir şekilde takipçi listesi edinilmesinde önemli bir rol oynamaktadır. Instagramda hikayelerin etkileşimini arttırmanın ipuçları şu şekilde sıralanmaktadır;

 1. Instagram’da paylaşılan hikayelerin etkileşimlerini arttırmanın birinci yolunda, paylaşımların her gün düzenli olarak yapılması lazımdır.
 2. Takipçilerle etkileşime girmek gerekmektedir.
 3. Instagram paylaşımlarında hashtagler kullanılmalıdır.
 4. Instagram’da bulunan hikaye özelliklerini kullanmak gerekmektedir.
 5. Bonuslu çekilişler ve anketler düzenlemek lazımdır.
 6. Instagram profiline etkileşimi arttırmak için postlar hazırlanmalıdır.
 7. Paylaşımlara gelen yanıtların ihmal edilmemesi şarttır.

Instagram Paylaşımlarının Düzenli Yapılması
Instagram paylaşımlarının her gün düzenli bir şekilde yapılması, Instagram etkileşimlerini arttırmak için en iyi yollardan biri olmaktadır. Her gün düzenli olarak ya da belirli bir rutine bağlı kalarak yapılan Instagram paylaşımları, takipçilerin sayfaya bağlı kalmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda düzenli yapılan paylaşımlar takipçilere güven vermektedir. Bu nedenle özellikle firmalara ve işyerlerine ait olan Instagram hesaplarının düzenli bir şekilde sayfalarında paylaşımlarda bulunması büyük önem arz etmektedir.

Instagram’da Takipçilerle Etkileşime Girmenin Önemi
Instagram’da hikayelerin etkileşimini arttırma ipuçları arasında en etkili olan yöntemlerden bir diğeri de, takipçilerle devamlı bir etkileşim içinde olma gerekliliğidir. Instagram sayfasının takipçileri ile kurulan iyi bir etkileşim, paylaşılan hikayelerin daha çok takip edilmesini sağlamasının yanı sıra, paylaşım beğeni oranlarını da oldukça arttırmaktadır. Bu nedenle her zaman takipçilerle samimi bir diyalog kurulması gerekmektedir. Samimi bir ortamın kurulması, takipçilerin Instagram profili sahibiyle çekinmeden etkileşime girmesini de sağlamaktadır.

Instagram’da Anket Yapmak
Instagram’da anket yapmak, takipçilerle iyi bir diyalog kurulmasında önemli bir yere sahip olan eylemlerden biridir. Yapılan bu anketler vasıtasıyla, takipçilerin fikirlerinin alınması sayfaya olan bağlılığı artıracaktır. Bunun yanı sıra dışarıdan gelecek olan yeni takipçi sayısının da artmasında etkili olmaktadır. Aynı zamanda takipçilerin belirli konularda fikirlerinin alınması, neler paylaşılması gerektiği konusunda da önemli veriler elde edilmesini sağlamaktadır.

Bu bilgilere ek olarak FenomenYolunda SMM Panel uygulamalarından yararlanarak sayfalarınızı yükseltebileceğinizi unutmayın.
Oku
TikTok’ta Nasıl Para Kazanılır?

TikTok’ta Nasıl Para Kazanılır?

Günümüzde pek çok kullanıcıya sahip olan TikTok’ta kullanıcılar, düzenli bir şekilde her ay ciddi paralar kazanabilmektedirler. TikTok uygulamasında para kazanma sistemi aslında düşünüldüğü kadar zor değildir. Bu yazımızda sizler için TikTok’ta nasıl para kazanılır sorusunun cevabını vermeyi amaçlıyoruz. TikTok uygulamasında para kazanabilmek için pek çok yol bulunmaktadır. Detaylara yazımızda ulaşabilirsiniz.

TikTok’ta Takipçi Sayısını Artırarak Para Kazanma Yolu Nasıldır?
TikTok’ta para kazanabilmek için takipçi sayılarınızın yüksek olması gerekmektedir. Takipçi sayılarınızda ki artışı sağlamayı başardığınızda, fenomen olma şansını elde edersiniz. TikTok’ta yüksek takipçili hesaplara sahip olan fenomenler, videolar çekerek para kazanabilmektedirler. Bu uygulamada takipçi sayılarınızı arttırarak fenomen olmak istiyorsanız, takipçi kazanacağınız bazı yollar bulunmaktadır.

 1. TikTok gündemini takip ederek, ona göre paylaşımlar yaparsanız takipçi kazanabilirsiniz.
 2. Kendinize ait bir karakter oluşturarak, orijinal videolar çekebilirsiniz. Bunun sonucunda takipçi kazanabilirsiniz.
 3. TikTok uygulamasında ki diğer fenomenlerden yardım isteyebilirsiniz. TikTok’taki fenomenlerin yardımı sayesinde hızlı bir şekilde takipçi kazanabilirsiniz.
 4. Çektiğiniz TikTok videolarını, diğer sosyal medya platformların da paylaşıp tanıtımınızı yaparak, videonuzu izleyen kişilerin sizi takip etmesini sağlayabilirsiniz.
 5. TikTok’ta takipçi sayılarınızı arttırarak hızlı bir ivme kazanmak istiyorsanız, takipçi satın alma paketlerini kullanabilirsiniz.
TikTok uygulamasında takipçi sayılarınızı yukarıdaki saydığımız yolları kullanarak artırmanız, yaptığınız paylaşımlarla para kazanmanızı oldukça kolaylaştıracaktır. Burada şunu da belirtmeliyiz ki, canlı yayınlar hariç TikTok size doğrudan para vermemektedir. Kullanıcılar sahip oldukları kitle üzerinden para kazanırlar.

TikTok’ta Para Kazanabileceğiniz Diğer Seçenekler
TikTok’ta belirli bir takipçiye ulaştıktan sonra, uygulayacağınız bazı yöntemler sayesinde ciddi paralar kazanabilme imkânınız bulunmaktadır. İşte TikTok’ta para kazanabileceğiniz diğer seçenekler;

 1. Canlı yayın açarak, para kazanabilirsiniz. TikTok’ta en çok kullanılan yöntemdir. Canlı yayın açtığınızda sizi izleyen kullanıcılar, maddi değeri olan hediyeler göndermektedirler.
 2. Takipçilerinize ürünler satarak, para kazanabilmeniz mümkündür. Bu yöntem çok fazla kullanılmasa da, ürün satarak ciddi paralar elde edebilirsiniz. Kendiniz üretmiş olduğunuz ürünü veya başka bir firmanın ürününün içerik anlatımını yaparak satışa sunabilirsiniz. Fenomen olmak isteyen ve yeterli takipçi sayısına sizin sayenizde ulaşmak isteyen kullanıcılar ile video çekerek, tanıtımını yapabilirsiniz. Bu videolar karşılığında sizden fenomen olmak için yardım isteyenlerden, ücret talep edebilirsiniz.
 3. Başka bir TikTok hesabı açarak, sizi takip eden takipçilerinizden, ilgili hesabı takip etmelerini söyleyebilirsiniz. Daha sonra açtığınız hesap belirli bir kitleye ulaştığında, bu hesabın satışını gerçekleştirerek ciddi paralar kazanabilirsiniz.

TikTok’ta Para Kazanma Şartları Nelerdir?
TikTok para kazanma işlemi için hesabınızda olması gereken bazı şartlar bulunmaktadır.

 1. TikTok hesabınızda en az 5.000 takipçiye sahip olmanız gerekir.
 2. TikTok’ta paylaştığınız videolarınızın minimum 1.000 kere izlenmesi gerekir.
 3. TikTok’ta takipçilerinizle etkileşiminizin fazla olması gerekir. Ayrıca takipçilerinizle olan iletişiminizin de iyi olması gerekmektedir.
 4. TikTok’ta her gün ortaya çıkabilen yeni akımlar takip edilerek, bu akımlara uygun olarak videolar paylaşmanız gerekir.
 5. Sizde TikTok’ta yeni akımlar ortaya çıkararak, takipçiler kazanabilir ve bu yolla ciddi paralar kazanabilirsiniz.
Oku
Twitter'da Ünlüler Para Kazanır Mı?

Twitter'da Ünlüler Para Kazanır Mı?

Sosyal medya ikinci hayat haline geldi. Sabah uyanırken, yemek yerken, yolculuk sırasında iyi günde kötü günde hastalıkta vb. her an sosyal medyada olan kullanıcılar her anını sosyal medya hesaplarından paylaşmaktadır. Tüm dünyaya ulaşmak için ise artık çok kolay bir şekilde sadece akıllı bir telefon aracılığı ile mümkün hale geldi. Sosyal medya gelişimi ve insanların sosyal ağlara yönelip platformlar arası gezinip vakit geçirmesi sayesinde artık para kazanma yolları da sanal dünyalara yavaş yavaş kaymış oldu. Çalışma saatlerinin uzun olmaması, oturduğunuz yerden banka hesabınıza para gelmesi, çok tanınmak, çok takipçi kazanmak insanları sosyal medyadan para kazanmaya iten en önemli özelliklerdir. Twitter üzerinden para kazanmak ise bu yollardan bir tanesidir. Video çekerek, fotoğraf çekerek, ürün tanıtımı yaparak, canlı yayınlar düzenleterek ve bağış toplayarak para kazanmak Twitter’da mümkün hale geldi. Bu durum neredeyse klasikleşmiş dükkân açma, ürün satın alma gibi ticari gereksinimleri en az seviyeye çekmiş, hatta yok etmeye çalışmış durumdadır. Gelecekte para kazanma yolları çok değişir mi bilinmez, fakat birçok kişi ve kurum için Twitter üzerinden para kazanmak oldukça kolay ve zahmetsizdir.

Twitter’dan En Çok Para Kazanan Ünlüler Kimlerdir?
Sadece sıradan Twitter kullanıcıları değil artık radyo, televizyon vb. gibi geleneksel medyalardan tanıdığımız simalar da Twitter’dan para kazanmayı ve daha çok tanınmayı hedefliyorlar. Daha çok kozmetik, sağlık, spor, giyim gibi alanlarda reklam yüzü olarak para kazanıyorlar. Twitter’dan para kazanmak ünlüler için çok kolaydır. Markalar da onlara daha çok güvenir ve onlarla daha fazla iş birliği yapar.

Mike Tyson, dünyaca ünlü boksör attığı her Tweet için 3 bin 250 dolar kazanıyor.

Lance Bass , Nsync grubunu üyelerinden Lance Bass ürün tanıtımlarını içeren her Tweet için 252 dolar kazanıyor.

Ashley Benson, Hanna Marin karakteri ile tanınan Ashley Benson her ürün reklamı Tweet’i için 5 bin 200 dolar kazanıyor.

Melisa Joan Har, bir zamanlar oynadığı Sabrina karakteri ile ün kazanan oyuncu şimdilerde yapımcı ve yönetmeliği ile alkış topluyor ve ürün tanıtımlı her Tweet’i için 9 bin 100 dolar kazanıyor.

Twitter’da Para Nasıl Kazanılır?
Twitter’da para kazanmak oldukça kolaydır ancak öncelikle bun yolları bilmeniz gerekmektedir. Maddeler halinde size bu kolay para kazanma yolları açıklanacaktır.

 • Sponsorluk
Şirketler çok takipçisi ve çok beğenisi olan hesaplarla belirli bir ücret karşılığında anlaşabiliyorlar. Örnek olarak bir giyim firması bir mankenle anlaşarak ürettiği bir kazağı mankene giydirip, fotoğraf ve video çekerek tanıtabilir.

 • Reklam İçerikli Tweet
Reklam ajansları retweet ve paylaşımları çok olan hesaplarla anlaşarak reklam metinlerini onlara cüzi bir rakam karşılığında iletirler ve Twitter kullanıcısı bu metinleri paylaşarak etkileşim almayı amaçlar.

 • Satış Ortaklığı
Herhangi bir ürün üzerine satış ortaklığı yapabilirsiniz. Twitter’da paylaştığınız her linkin üzerine tıklanıp, satışını yapılmasıyla kar oranınızı arttırabilirsiniz.

 • Ürün Satışı
Bir ürünün satışını gerçekleştirerek para kazanmak mümkün. Örnek olarak bir ürünü tanıtıp onun satışını sağlayabilirsiniz. Kampanya, indirim gibi fırsatlar her zaman müşterilerin dikkatini çeker.
Oku
Instagram Mavi Tik Nasıl Alınır?

Instagram Mavi Tik Nasıl Alınır?

Instagram Mavi Tik (Doğrulanmış Rozet)
Mavi tik özelliği ile ilgili bir çok soru alıyoruz. Bize en çok gelen sorular arasında Instagram'da mavi tik nasıl alınır? Mavi tik başvurusu nasıl yapılır? Kimler mavi tik alabilir? Mavi tik fiyatları nelerdir? Instagram mavi tik ajans hizmeti nelerdir? soruları bulunuyor. Bu yazımızda mavi tik nasıl alınır konusunda adım adım öneriler ve yöntemler bulunmaktadır. Bu "Doğrulanmış hesap" "Doğrulanmış rozet" olarak literatüre geçen bu özellik halk arasında ise mavi tikli hesap, onaylı hesap gibi farklı şekillerde adlandırılıyor. Peki mavi tik nedir? Mavi tikli hesap sahibi kişilerde, kullanıcı adının yanında ve profilde mavi renkte onay işareti yer alır.

Instagram Mavi Tik Kimlere Verilir?
Instagram mavi tik alma başvurusu herkese açıktır. Başvurmadan önce bilmeniz gereken bazı önemli şartlar var. Mavi tik başvurusu kabul edilmesi için:

 • Tanınmış bir kişi
 • Ünlü
 • Global bir marka
 • Global bir varlık
Olmanız gerekiyor. 

Mavi tik instagram onayı için yukarıdaki kategorilerden bir tanesine uyup uymadığınız kontrol edilecektir.  Kendinizi yukarıdaki kategorilerden bir tanesine uygun görüyorsanız mutlaka başvuruda bulunun. Türkiye'de mavi tik hizmeti için pek çok kişi ilgi gösteriyor. FenomenYolunda ekibi olarak bize gelen "instagram hesabıma mavi tik alabilir miyim" sorularında ise incelediğimiz hesapların çoğunun "kişisel hesap" olduğunu görüyoruz. Yani belli bir popülaritesi olmayan hesaplarda da mavi tik talebi olduğunu görüyoruz. Bu tarz hesaplarda doğrulanmış rozet yani mavi tik alınamaz diyemeyiz ancak hiç popülaritesi olmayan Instagram hesaplarında yüksek bütçeli çalışma yapılması gerekir.

Mavi Tik Öncesi Bilmeniz Gereken Önemli İpuçları
Mavi tik olgusunu herşeyden önce Instagram uygulamasının gözünden görmeye çalışın. Instagram doğrulanmış hesap rozetini herkese vermemekte, başvuru yapan hesabı çok iyi incelemektedir. Çok iyi incelerken ise birçok algoritmaya göre karar vermektedir. Mavi tik başvurusu yapıldıktan sonra Instagram tarafından hesabınız öncelikle "tanınmış kişi" "ünlü" "global marka" "global varlık" olup olmadığına göre incelenecek. Ve tabiki bu inceleme arama motorlarında hesabınızla, isminizle alakalı ne kadar içerik olduğuyla da doğru orantılı.

Eğer çok bilinen bir isim değilseniz etkileşim ve takipçi sayınız incelenen bir diğer konu olacak. Örneğin 700 bin takipçiniz varsa ve bu takipçilerin %50 gibi büyük bir kısmı sahte ve bot takipçiyse muhtemelen mavi tik instagram için onay alamayacaksınız.

Instagram'ı, hesabınızda yaptığınız her işlemi, etkileşimi, takipçi ve beğeni çalışmalarını kayıt altına alan devasa bir makine olarak düşünün. Organik olmayan tüm sahte işlemler Instagram tarafından fark edilebilmektedir. Ancak burada şu önemli hususu belirtmekte yarar var ki; herhangi bir sosyal medya danışmanı ya da sosyal medya ajansı ile çalışıyorsanız; hesabınızı tehlikeye atmadan, güçlü altyapısı ile takipçilerinizi ve beğenilerinizi yüksek göstermesinde sakınca bulunmuyor. İleride mavi tik almak istiyorsanız mutlaka bir sosyal medya danışmanı ile çalışın.

Instagram Doğrulanmış Rozet (Mavi Tik) Başvurusu Nasıl Yapılır?
Instagram mavi tik ajans aracılığıyla daha etkili ve stratejik olarak başvurusu yapılabilir. Sosyal medya ajansları hesabınızı inceleyerek mavi tik almaya uygun olup olmadığınızı net olarak söyleyebilir. Birçok kişi hesabının belli bir seviyeye gelmediğini fark etmeden mavi tik başvuru yapmaktadır ve boşuna yaklaşık 1 ay beklemektedir. Çoğunlukla gelen cevap ise talebin onaylanmadığı şeklindedir. Instagram'a her gün binlerce mavi tik başvurusu yapıldığını söyleyebiliriz. Bu taleplerin çok az bir kısmı olumlu olarak cevap almaktadır.

Hesabınızın popüler bir hesap olduğundan eminseniz başvurunuzu herhangi bir sosyal medya ajansına ihtiyaç duymadan kendiniz de yapabilirsiniz. Mavi tik başvurusu için cep telefonu üzerinden Instagram uygulaması açılır. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra profilinize gidin. Profile geldikten sonra sağ üstte üç çizgi halindeki ayarlar sekmesine tıklayın. Açılan pencerede sırasıyla Ayarlar, Hesap, Doğrulama İste bölümüne gelin. Karşınıza gelecek olan formda "Kullanıcı Adı" "Adı Soyadı" "Bilinen Adı" "Kategori" ve en altta "Dosya Seç" alanı görünecek.
Kullanıcı adı kısmına - Instagram kullanıcı adınızı,
Adı Soyadı kısmına - Kimlikteki adınızı ve soyadınızı,
Bilinen Adı kısmına - Instagram'da kendiniz için kullandığınız bir lakap, farklı isim varsa onu yazın yoksa aynı şekilde kimlikteki herkes tarafından bilinen ad ve soyadınızı yazın.
Kategori kısmında - 9 tane kategori var. Hesabınız örneğin bir iş adamına aitse "business", tanınmış bir spiker veya muhabire aitse "news/media", müzik çıkaran bir sanatçıya aitse "music" kategorisini seçin. Herhangi bir kategoriye uymuyorsa en altta yer alan "Others" kısmını seçin.

Instagram Mavi Tik Ne Zaman Gelir?
Mavi tik başvurusu 1 ile 30 gün arasında bir süreç, inceleme geçirir. Bu süre genellikle 2 haftayı geçiyor.

Instagram Mavi Tik (Doğrulanmış Rozet) Talebi Reddedilirse Ne Olur?
Başvurunuzun ardından size bir bildirim gelecek. Hesabınız için doğrulanmış rozet (mavi tik) talebiniz reddedilirse yeniden başvurmak için şansınız yine var. 30 gün sonra yeniden başvuruda bulunabilirsiniz. Eğer ilk başvuruyu kendiniz yaptıysanız bizim önerimiz Instagram mavi tik ajans hizmeti alarak profesyonel şekilde 2.başvuruya hazırlanmanızdır.

Instagram Mavi Tik Hizmeti Fiyatları
Sosyal medya hesaplarımız ve web sitemiz üzerinden bizlere ulaşarak "mavi tik fiyat nedir" şeklinde çok fazla soru alıyoruz. Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki Instagram mavi tik hizmeti için standart bir fiyat yok. Sosyal medya ajansı tarafından Instagram hesabınızın uygunluğu kontrol edilmeli, hesabın geçmişi ile ilgili sizden bilgi alınmalıdır. Hesabınız için çıkarılacak fiyat düşük bir ücret olabilir ya da dudak uçuklatan bir rakam olabilir. Mavi tik fiyat konusunda hesabınızda çok büyük bir kampanya ve çalışma yapılması gerekiyorsa yüksek fiyatla, çok fazla kampanya ve çalışma yapılması gerekmiyorsa düşük fiyatla hizmet alabilirsiniz.
Oku
SMM Panel Nedir?

SMM Panel Nedir?

SMM, yani açılımı Social Media Marketing, sosyal medya pazarlamacılığı olarak bilinir. Bu sektörde hizmeti genellikle kişiler veya şirketler özel olarak veriyor. Sistemin genel amacı bir şirketin, bir kişinin veya bir markanın reklam etkisini, değerini ve müşteri erişimini arttırmasına yardımcı olmaktır. Sistem bunu sağladığı sosyal medya işleri ile yapar. Sistem tüm sosyal ağlara olanak sağlar. Genellikle paneller dışarıdan satın alınanlardan daha ucuz bir şekilde takipçi veya beğeni satın alma şansı tanır. Bunun sebebini açıklamak gerekirse şu şekilde açıklayabiliriz, toptan alım her zaman daha ucuza gelmektedir. Bu panellerde bakiye yükleyip, yüklediğimiz bakiyeler doğrultusunda harcamalar yaparız. Memnuniyetimize göre sistemi kullanırız.


SMM Panel’de Nasıl Sipariş Veririm, Sipariş Oluşturma Süreci Nasıl İşler?
SMM Panellerin genel anlamda sipariş oluşturma süreci çok basit işler. Kendince belirli aşamalardan oluşur. Bu aşamaları aşağıda listeledik.

 • Kategori Seçimi
 • Servis Seçimi
 • Link Girişi
 • Gönderilecek Miktar

Bu aşamaları tamamladıktan sonra, siparişlerimizi oluşturuyoruz ve tamamlanmasını bekliyoruz. SMM Panellerin %90’ı otomatiktir yani API ile çalışır, %10’u ise manuel çalışır.

(API ile geçilen siparişlerde 7/24 sipariş verebilirsiniz, fakat manuel panellerden geçilen siparişler belirli saat aralıklarında sizlere teslim edilir.)

API Sistemi Nedir Nasıl Çalışır?
API yani açılımı ile Application Programing Interface şeklinde bilinen programlar arası haberleşmeyi sağlayan bir ara yüzdür. İki panel arasında direk bağlantı kurmanın en sağlıklı yoludur. API yardımıyla yapabileceklerinizi aşağıda sıraladık.

 • Uzaktaki panelinizden otomatik siparişler oluşturabilirsiniz.
 • Siparişiniz durumunu kontrol edip güncelleyebilirsiniz.
 • Güncel bakiyenizi sorgulayabilirsiniz.

Yeni bir SMM Panel sahibi olduğunuzda veya kiraladığınızda genel olarak çok basit bir API bağlama fonksiyonu ile karşılaşırsınız.
Bu fonksiyonlar ikiye ayrılır.

 • API URL
 • API Key

API URL’i, sistemi kullandığınız panelin API sayfasından elde edebilirsiniz. Genelde, siteadi.com/api veya siteadi.com/api/v2 şekillerinde olmaktadır. Yine de kontrol etmeyi ihmal etmeyiniz. API Key’i ise çoğunlukla Hesabım sayfasından elde edebilirsiniz. Temsili bir API Key karşınıza “adb1626b48443e8a6c3134d16e2f68b1” biçiminde veyahut çok daha farklı biçimde biçimlenmiş bir şifreleme çıkabilir.

SMM Panel Sahibi Olsam Veya Kiralasam İçinde User Olma İhtimali Var Mı? Kendime Ait User’a Sahibim, Panel Sahibi Olsam Satış Yapma İmkanım Var Mı?
Önce ilk soruyu cevaplayalım. Hayır, böyle bir ihtimal söz konusu değil. Sebebi ise SMM Paneller içlerinde user tutma gibi bir fonksiyona sahip değildir. Böyle bir özellikleri yoktur. Zaten bu panellere id-pass biçiminde sosyal medya hesaplarınız ile direkt olarak giriş yapmıyorsunuz. Klasik bir panel hesabı dizayn edip (e-posta, kullanıcı adı, şifre) işlemlerinizi gerçekleştiriyorsunuz.

İkinci soruya geçecek olursak cevabımız kesinlikle evet olur. Tabii ki yapabilirsiniz. Günümüzde zaten panel sahiplerinin çoğu bu şekilde kendi datasını kullanmaktadır.

SMM Panel Sahibi Olmak ile Kiralamak Arasındaki Fark Nedir?
Çok fark yokmuş gibi gözüksede aslında aralarında birçok fark var. Eğer SMM Panel’in sahibi olup satın alırsanız, (satın aldığınız panel kesinlikle lisanslı orijinal bir SMM Panel olmasını öneriyoruz.) kurulumunuzu tamamladıktan sonra şahane bir sistem sizleri bekliyor. SMM Panel satın alımı için buraya tıklayınız. Site içinde istediğiniz alanı değiştirebilir, varsa CSS, JS bilginiz ile kafanıza göre özgün ve orijinal bir site elde edebilirsiniz.

Yalnız dikkat, her işleminizde yedek almayı sakın unutmayınız çünkü SMM Paneller bildiğimiz scriptlerden çok daha farklı dizaynda kodlanmaktadır. Hosting’ini, SSL’ini ve domainini siz ödüyorsunuz. Ama kiralama tercihini seçerseniz, hosting’i aradan çıkarıp size SSL ve domain karşılaması kalmaktadır. (Bazı panel sağlayıcıları SSL’i kendileri karşılamakta.) Burada yapacağınız işlem çeşidi sınırlı. FTP veya cPanel’e erişime şansınız yok. Dosyalar üzerinde öyle kafanıza göre oynayamazsınız, ki hatta bazı panel sağlayıcıları ile sadece anlaşmalı API’ları bağlayabilirsiniz. Bu sizi biraz rahatsız edebilir ve ilk kiralama bedelini ödedikten sonra yeni bir sağlayıcı bulmak isteyebilirsiniz.

SMM Panel’de Üzerinden Satış Nasıl Yapılır, Kar Nasıl Elde Edilir?
Farz edelim ki kendi datanız yok, bulduğunuz güvenli ve kaliteli bir sağlayıcı ile anlaştınız. Ürünlerimizi sisteme ekledik, her bir ürünü API ile bağdaştırmasını da yaptık. Bu işlemler sırasında kendinizde bir demo hesap açıp, sisteminizi mutlaka bir denek ile test ediniz. Bundan sonraki süreç maalesef sadece Havale/EFT yoluyla yürümemekte.

Malum teknoloji çağında olduğumuz için adam direkt olarak kredi kartı üzerinden veya mobil ödeme yaparak sizin hizmetinizi satın almak istiyor. Bunun için iki firma ile karşı karşıyayız. Birincisi Paywant, diğeriyse PayTR. Türkiye’de hizmet veren panellerin çoğu online ödeme şekli olarak bu iki firmayı kullanmayı tercih ederler.

İkisi arasındaki farkı soracak olursanız, vergi mükellefi olmadan PayTR’den hesap oluşturma şansınız yok. Bu yüzden Paywant’a eğilim gösterebilirsiniz, Paywant’ta başvurunuzu verdikten sonra sitenizi incelemeye tabii tutarlar ve uygun bulunursa hesabınızı onaylarlar. Paywant başvurularında sizlere “siteyi ne zaman açtınız?”, “aylık geliriniz nedir?” gibi sorular yöneltilmektedir.

Diyelim ki Paywant ile anlaşma sağladınız. Artık siteniz tam anlamıyla profesyonel bir SMM Panel oldu. Anlaştığınız API sağlayıcısında Instagram Türk Beğeni satışı farz edelim 10 kuruşsa siz bunun üstüne kârınızı koyup satışa çıkarmanız gerekmektedir. %100 kâr oranını pek önermiyorum çünkü rakip SMM Panellere göre fiyatları çok yüksek olur. Bu yüzden %50-%60 gibi oranlar sizin için daha faydalı olacaktır. Böylece size gelen kullanıcının yüklemiş olduğu 100TL bakiyenin ortalama 50TL’si size kalacaktır, geri kalanı servis sağlayıcısının olacak. Diyelim tüm ürünlerinizi, %50 bir oranla eklediniz ve 100TL, 50TL, 50TL, 200TL, 100TL şeklinde satışınız oldu. Hiç kendinizi yormayın tüm bakiyeleri toplayın, etti 500TL. Sizdeki kar yüzdesi %50 orandı. Böylece direkt 250TL’sini servis sağlayıcısına verip hem hiç bir kullanıcı sizin servis sağlayıcısındaki bakiyenizi boş yere tüketmez hem siparişleriniz gecikmez. Ayrıca birkaç gün sonra hesap yaparken “bu bakiye nasıl bitti” diye kara kara düşünüp işten soğumanıza sebep olmaz.

SMM Panel’lerde Yasal Yollar Üzerinden Sıkıntı Yaşatır Mı, Legal Mi?
Bu işe girmeyi planlıyorsanız önce temin ettiğiniz servisler hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Siz gidip %100 Full Türk Takipçi yazarsanız, %70’i Taylandlı adam çıkarsa alıcı size istediği gibi kızıp sövebilir, hatta tehdit edip mahkeme yolunu bile kovalayabilir. Sende gidip adama küfredersen o zaman olay kişiselleşir ve sana direk dava açabilir.

Ancak olası eksik takipçi gitme olayında, bölgede şaşma yani Türk yerine yabancı takipçi gitmesi durumunda, gecikme durumlarında o müşteriyi kaybetmemek için ufak telafiler sağlayın. Yapabiliyorsanız siparişin iptalini gerçekleştirin, bakiyesini iade edip; başka servislerde kullanmasını sağlayın. Ek bonus bakiye eklemesi de yapabilirsiniz.

Sitenin her köşesine “banka hesabımız bu, buraya ödemeni yap bu açıklamaları yaz” diye yazarsan biri gelir seni şikayet eder. Minik küçük bir uyarı, öyle kocaman kocaman yazı fontlarıyla devasa pop-uplarla falan ödeme detaylarını sokmayın müşterilerin gözüne.

Sadece online ödeme yöntemi kullanıyorsanız bir sıkıntı yok, çünkü gerekli işlemleri Paywant veya PayTR sizin için halletmekte. Sitenizde kesinlikle Kullanıcı Sözleşmesi olsun Gizlilik Kuralları olsun politikaları ve sayfaları eklemeyi unutmayın.
Oku